Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Akce >> Vycházky z cyklu Užitá botanika - jedlé rostliny

Vycházky z cyklu Užitá botanika - jedlé rostliny

Vycházky z cyklu Užitá botanika - jedlé rostliny
  • datum: 25. 3. 2018
  • místo: Pálava
  • typ: Exkurze v terénu

I v letošním roce bude Správa CHKO Pálava pokračovat v sérii botanických vycházek zaměřených především (ale nejen) na poznávání těch rostlinných druhů, které jsou prakticky využitelné. V rámci tohoto cyklu, který jsme nazvali Užitá botanika, jsme pro vás na jaře nachystali dvě vycházky – první z nich bude zaměřená na jedlé rostliny a druhá na rostliny užitečné pro včely.

První letošní vycházka se uskuteční v neděli 25. března 2018. Pro pozitivní ohlasy ze strany účastníků se i tentokrát, stejně jako při loňské první vycházce, budeme zabývat především jarními rostlinami, jimiž si můžeme v tomto období významně zpestřit jídelníček.

Setkáme se v 9:00 před budovou Správy CHKO Pálava na náměstí v Mikulově a společně navštívíme některá méně známá chráněná území Pálavy v blízkosti města, kde si budeme ukazovat jedlé i nejedlé rostliny. Předpokládaná délka trasy je do 10 km. Cestou budeme sbírat rostliny na salát a pomazánku, které si po návratu připravíme na Správě CHKO Pálava na náměstí v Mikulově. Budete-li mít čas, můžete pak s námi posedět a pobesedovat o rostlinách, přírodě, zahrádkaření ...

Zájemce o vycházky prosíme o registraci na e-mail helena.prokesova@nature.cz nebo telefon 731 679 942.

Děkujeme.

 

Na setkání s vámi se těší Helena Prokešová, Lenka Rabušicová

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt