Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Akce >> Vycházky z cyklu Užitá botanika - rostliny a včely

Vycházky z cyklu Užitá botanika - rostliny a včely

Vycházky z cyklu Užitá botanika - rostliny a včely
  • datum: 21. 4. 2018
  • místo: Pálava - Svatý kopeček
  • typ: Exkurze v terénu

I v letošním roce bude Správa CHKO Pálava pokračovat v sérii botanických vycházek zaměřených především (ale nejen) na poznávání těch rostlinných druhů, které jsou prakticky využitelné. V rámci tohoto cyklu, který jsme nazvali Užitá botanika, jsme pro vás na jaře nachystali dvě vycházky – první z nich bude zaměřená na jedlé rostliny a druhá na rostliny užitečné pro včely.

Druhá letošní vycházka se bude konat v sobotu 21. dubna 2018 a dozvíme se při ní spoustu užitečných informací a zajímavostí o rostlinách, které jsou důležité pro včely a ostatní blanokřídlý hmyz.

Opět se setkáme v 9:00 před budovou Správy CHKO Pálava na náměstí v Mikulově a společně půjdeme na Svatý kopeček, kde si budeme ukazovat rostliny užitečné pro včely a povídat si o včele medonosné a dalších zástupcích blanokřídlého hmyzu u nás. Předpokládaná délka trasy je do 5 km. Vycházku zakončíme u včelnice pana včelaře Uváčika nad levandulovým políčkem na úpatí Svatého kopečku. Budeme mít možnost si včelnici prohlédnout, a díky tomu i pochopit, jak funguje.

 

Zájemce o vycházky prosíme o registraci na e-mail helena.prokesova@nature.cz nebo telefon 731 679 942.

Registrace je nutná, a to proto, aby pan včelař mohl nachystat dostatečný počet ochranných pomůcek nutných pro prohlídku včelnice.

Děkujeme.

Na setkání s vámi se těší Helena Prokešová, Lenka Rabušicová a Augustin Uváčik.

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt