Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Dvě jarní vycházky z cyklu Užitá botanika na Pálavě

Dvě jarní vycházky z cyklu Užitá botanika na Pálavě

Dvě jarní vycházky z cyklu Užitá botanika na Pálavě

24.1.2018

I v letošním roce bude Správa CHKO Pálava pokračovat v sérii botanických vycházek zaměřených především (ale nejen) na poznávání těch rostlinných druhů, které jsou prakticky využitelné.

V rámci tohoto cyklu, který jsme nazvali Užitá botanika, jsme pro vás na jaře nachystali dvě vycházky – první z nich bude zaměřená na jedlé rostliny a druhá na rostliny užitečné pro včely.

 

Jedlé rostliny

První letošní vycházka se uskuteční v neděli 25. března 2018. Pro pozitivní ohlasy ze strany účastníků se i tentokrát, stejně jako při loňské první vycházce, budeme zabývat především jarními rostlinami, jimiž si můžeme v tomto období významně zpestřit jídelníček.

Setkáme se v 9:00 před budovou Správy CHKO Pálava na náměstí v Mikulově a společně navštívíme některá méně známá chráněná území Pálavy v blízkosti města, kde si budeme ukazovat jedlé i nejedlé rostliny. Předpokládaná délka trasy je do 10 km. Cestou budeme sbírat rostliny na salát a pomazánku, které si po návratu připravíme na Správě CHKO Pálava na náměstí v Mikulově. Budete-li mít čas, můžete pak s námi posedět a pobesedovat o rostlinách, přírodě, zahrádkaření ...

 

Rostliny a včely

Druhá letošní vycházka se bude konat v sobotu 21. dubna 2018 a dozvíme se při ní spoustu užitečných informací a zajímavostí o rostlinách, které jsou důležité pro včely a ostatní blanokřídlý hmyz.

Opět se setkáme v 9:00 před budovou Správy CHKO Pálava na náměstí v Mikulově a společně půjdeme na Svatý kopeček, kde si budeme ukazovat rostliny užitečné pro včely a povídat si o včele medonosné a dalších zástupcích blanokřídlého hmyzu u nás. Předpokládaná délka trasy je do 5 km. Vycházku zakončíme u včelnice pana včelaře Uváčika nad levandulovým políčkem na úpatí Svatého kopečku. Budeme mít možnost si včelnici prohlédnout, a díky tomu i pochopit, jak funguje.

 

Zájemce o vycházky prosíme o registraci na e-mail helena.prokesova@nature.cz nebo telefon 731 679 942.

Registrace je nutná především u druhé vycházky, a to proto, aby pan včelař mohl nachystat dostatečný počet ochranných pomůcek nutných pro prohlídku včelnice.

 

Děkujeme.

Na setkání s vámi se těší Helena Prokešová, Lenka Rabušicová a Augustin Uváčik.

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt