Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Interaktivní Atlas CHKO Pálava nově na webu

Interaktivní Atlas CHKO Pálava nově na webu

Interaktivní Atlas CHKO Pálava nově na webu

15.8.2016

Chráněná krajinná oblast Pálava letos slaví čtyřicet let od vyhlášení. Načerpat informace o přírodě, krajině i historii tohoto území mohou zájemci na nově spuštěném webovém atlasu.

Původně atlas vznikl v roce 2008 jako bakalářská práce, ovšem v klasické „tištěné“ podobě. Nově jej jeho autor – Jan Miklín, který pracuje jako odborný asistent se zaměřením na kartografii a geoinformatiku v ochraně přírody na Ostravské univerzitě – převedl do moderní, interaktivní podoby. Na adrese www.atlaspalavy.cz najdou zájemci 14 tematických kapitol, které textem, na fotkách a samozřejmě mapách popisují Pálavu doslova od skal po víno.

„Proti tištěné verzi jsou webové mapy trochu zjednodušené, na druhou stranu obsahují třeba vyskakovací okna s dalšími informacemi, nebo se různě mění obsah mapy při zoomování,“ popisuje autor. Některé z tematických vrstev byly aktualizovány, proti původní verzi (která je na webu stále ke stažení ve formátu PDF) přibyla třeba kapitola popisující vývoj a změny krajiny za poslední dvě století. „Na atlasu jsem spolupracoval se Správou CHKO a plánujeme, že obsah by se do budoucna mohl ještě trochu rozšířit, protože mapy jsou ideálním prostředkem, jak se s územím chráněné krajinné oblasti seznámit“.

 

scr3
scr2
 
scr4
scr5
 

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt