Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Jihomoravské keřobraní na Pouzdřanské stepi a na Pálavě

Jihomoravské keřobraní na Pouzdřanské stepi a na Pálavě

Jihomoravské keřobraní na Pouzdřanské stepi a na Pálavě

10.3.2014

ČSOP JARO ve spolupráci se SCHKO Pálava pořádá 22.3 - 23.3. pracovně vzdělávací akci zaměřenou na zajištění odpovídající péče o evropsky významnou lokalitu a národní přírodní rezervaci Pouzdřanská step – Kolby.

V případě dostatečného počtu účastníků a příznivém počasí je velmi pravděpodobný částečný přesun na jiné lokality na Pálavě a jejím blízkém okolí.

Sraz: v sobotu 22.3. a v neděli 23.3.2014, vždy v 10:00 hod.u vlakového nádraží v Pouzdřanech

Součástí akce bude i zoologicko- botanická exkurze po Pouzdřanské stepi, za příznivého počasí pak zde od 18:15 hod. bude i veřejná ukázka výzkumu nočního hmyzu s využitím jeho lákání na světelný zdroj a plátno a sledování netopýrů s využitím detektoru (pro noční program doporučujeme velmi teplé oblečení a kapesní svítilnu).

V sobotu večer pak v kulturním domě v Pouzdřanech proběhne od 20:00 hod. přednáška o přírodě Pálavy, kterou bude následovat velmi zajímavé cestopisné povídání (bohatě doplněné fotografiemi) o přírodě a lidech Indie. Na přednášku je nutné vzít si s sebou přezůvky, případně i karimatku na sezení (patrně na zemi).

Aktualizované informace - zejména ohledně programu a přenocování, obdrží všichni e-mailem (jarojaromer@seznam.cz) přihlášení účastníci, dále jsou průběžně tyto informace zveřejňovány na www.jarojaromer.cz i na www.pomahamprirode.cz, včetně facebooku ČSOP JARO Jaroměř a je možné je i non-stop zjistit na telefonu + 420 603 847 189 (David Číp – hlavní organizátor akce). Těšíme se na vaši hojnou účast, šiřte, sdílejte a přijďte pomoci přírodě ale i poznávat podobně trhlé přírodomily!

podrobnější informace naleznete zde

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt