Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Odpolední setkání s medobraním v Mikulově

Odpolední setkání s medobraním v Mikulově

Odpolední setkání s medobraním v Mikulově

4.6.2018

Na sobotní odpoledne 2. června jsme ve spolupráci se včelařem panem Augustinem Uváčikem a jeho rodinou připravili na náměstí v Mikulově ukázku medobraní.

Celou akci jsme věnovali především dětem u příležitosti jejich svátku - Mezinárodního dne dětí. Malí i velcí si mohli zkusit potěžkat plást plný medu, odvíčkovat jej a pak přihlížet jak se z něj v medometu pomalu vytáčí sladký zlatavý med. A ten samozřejmě hned na místě ochutnat. Pan Uváčik dětem i dospělým poutavě povyprávěl o životě včel i práci včelaře, ke zhlédnutí byl i prosklený úl, kde bylo možno pozorovat včelky. Dámy ze Správy chráněné krajinné oblasti Pálava připravily výstavku právě kvetoucích léčivých a medonosných bylin a děti mohly zodpovězením jednoduché otázky v soutěži vyhrát každou čtvrthodinu čtvrtkilovou skleničku medu.

Sobotní sladké odpoledne tak všem příchozím i náhodným kolemjdoucím příjemným způsobem přiblížilo nenahraditelnou úlohu včel i záslužnou práci včelařů. Naše poděkování patří nejen včelkám, ale také panu Augustinu Uváčikovi a jeho rodině.

 

Lenka Rabušicová

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt