Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Přírodovědný kroužek pro děti

Přírodovědný kroužek pro děti

Přírodovědný kroužek pro děti

3.9.2018

V letošním školním roce připravila Správa CHKO Pálava ve spolupráci s DDM Mikulov přírodovědný kroužek pro děti od 6 do 11 let.

V letošním školním roce připravila Správa CHKO Pálava ve spolupráci s DDM Mikulov přírodovědný kroužek, který bude probíhat ve středu od 15:30 do 16:30 v budově Správy CHKO v Mikulově. Kroužek je určen pro děti ve věku 6 až 11 let.

Cílem kroužku je upevnit kladný vztah dětí k přírodě, krajině a jejich ochraně. Děti budou mít možnost seznámit se s přírodou Pálavy a jejího blízkého okolí, naučit se rozeznávat rostliny a živočichy, kteří zde žijí, a dozvědět se o nich mnoho zajímavostí. Děti si s trochou nadsázky budou moci vyzkoušet práci terénního botanika, zoologa, ochránce přírody, a zjistit tak, co takové zaměstnání vlastně znamená a co obnáší. Srozumitelnou formou se pokusíme dětem sdělit, že i zdejší krásná krajina má nějaké problémy, osvětlit jim, v čem spočívají, a nastínit, jak by se daly řešit.

V případě zájmu o bližší informace kontaktujte vedoucí kroužku Mgr. Helenu Prokešovou (helena.prokesova@nature.cz, 731 679 942).

krouzek

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt