Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Soutěž "Jak známe Svatý kopeček" již zná svého vítěze

Soutěž "Jak známe Svatý kopeček" již zná svého vítěze

Soutěž "Jak známe Svatý kopeček" již zná svého vítěze

29.5.2017

Přírodní rezervace Svatý kopeček byla jak tématem, tak i místem konání letošní znalostní a dovednostní soutěže ochrany přírody v CHKO Pálava.

 

Správa CHKO Pálava a Dům dětí a mládeže Mikulov navázali na loňskou obdobnou soutěž pořádanou k 40. výročí vyhlášení CHKO a letos pozvala k soutěži pětičlenná družstva žáků osmých tříd podpálavských základních škol a mikulovského gymnázia. Nakonec se z nich soutěže ve středu 24. 5. 2017 dopoledne zúčastnilo jen pět (ZŠ Březí, ZŠ Dolní Věstonice, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Mikulov – Hraničářů). Soutěž startovala z tzv. Dolního palouku (Getsemanská zahrada) a její trasa vedla po Křížové cestě přes vrchol Svatého kopečku, okolo Božího hrobu a lesní cestou pod svahem zpět. Obsahovala celkem osm zastavení, šest znalostních z ochrany přírody a krajiny (neživá příroda, botanika, historie, entomologie, ornitologie, ochrana přírody) a dvě využívající dovednost a obratnost. Navíc bylo u trasy označeno deset stromů a úkolem bylo je poznat. Vše soutěžící zapisovali do soutěžního listu, který nakonec porota vyhodnotila. Znalosti všech týmů byly na dobré úrovni. Výsledné pořadí je následující:

1. ZŠ Dolní Dunajovice, 2. ZŠ Mikulov – Hraničářů, 3. ZŠ Březí, 4. ZŠ Drnholec, 5. ZŠ Dolní Věstonice

 

Všechny zúčastněné školy obdržely diplomy, věcné ceny a velké poděkování. Díky také patří mikulovské malířce paní Červené a paní Pluháčkové za přípravu plakátu a diplomů s využitím krásné kresby Svatého kopečku. Ani velké ochlazení a nějaké ty dešťové kapky soutěž nezkazily a žáci snad mají dobrý zážitek.

Tak snad příště opět na soutěži někde v přírodě.

 

 Fotografie ze soutěže naleznete ve fotogalerii

 

 

 

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt