Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Vydařená akce na připomenutí 40. výročí vyhlášení CHKO Pálava

Vydařená akce na připomenutí 40. výročí vyhlášení CHKO Pálava

Vydařená akce na připomenutí 40. výročí vyhlášení CHKO Pálava

9.5.2016

Na hřišti v Klentnici proběhl Pálavský den, uspořádaný u příležitosti 40. výročí vyhlášení této chráněné krajinné oblasti.

Akci provázelo hezké počasí i zájem veřejnosti. Pro všechny příchozí byl na hřišti pod Sirotčím hradem přichystán bohatý zábavný i vzdělávací program. Mohli se dozvědět spoustu zajímavých informací o Pálavě a přírodě vůbec, shlédnout ukázky kroužkování ptáků i předvedení plazů i hmyzu, pozorovat vystoupení sokolníka, absolvovat spolu s odborníky z CHKO Pálava některou z komentovaných vycházek. Zejména pro děti bylo nachystáno 10 stanovišť s otázkami a úkoly s tématikou naší přírody a také střelba z luku a hod oštěpem. Pro sběratele byla k dispozici také výroční turistická známka 40 let CHKO Pálava a otisk speciálního razítka. Do soutěžení se zapojila téměř stovka dětí a celkový počet návštěvníků byl jistě několik set. A věříme, že všichni odcházeli spokojení a s pocitem příjemně stráveného dne v přírodě.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří si k nám našli cestu za zájem i za přízeň Pálavě a ochraně přírody. Také děkujeme všem organizátorům a partnerům akce, kterými byli: Centrum ekologické výchovy Pálava, Turistické informační centrum Mikulov, obec Klentnice, město Mikulov a mikulovští skauti.

index IMG_1967 DSC_6010

 

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt