Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Vydařená vycházka z cyklu užitá botanika – rostliny a včely

Vydařená vycházka z cyklu užitá botanika – rostliny a včely

Vydařená vycházka z cyklu užitá botanika – rostliny a včely

24.4.2018

V sobotu 21. 4. 2018 se uskutečnila čtvrtá vycházka z cyklu Užitá botanika, který pro veřejnost na Správě CHKO Pálava připravujeme od loňského roku.

Tentokrát byly tématem rostliny a včely a naším hostem a zároveň jedním z průvodců byl včelař pan Augustin Uváčik.

Na vycházku jsme se vypravili do PR Svatý kopeček, kde je v tomto krásném jarním počasí k vidění nejen spousta zajímavých a vzácných rostlin, ale také mnoho zástupců blanokřídlého hmyzu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o včele medonosné, ale i o dalších druzích blanokřídlého hmyzu, kterými jsou například samotářské včely nebo čmeláci, a také o tom, které rostliny jsou pro včely významné a které naopak ne. Věděli jste například, že na jaře krásně žlutě kvetoucí zlatý déšť (Forsythia) je pro včely zcela bez užitku?

Vycházku jsme zakončili komentovanou prohlídkou včelnice pana Uváčika pod Svatým kopečkem, kde jsme si všechno mohli prohlédnout pěkně zblízka. Měli jsme možnost nahlédnout do úlů, okusit zblízka jejich sladkou vůni i ochutnat kapičku čerstvého medu.

Děkujeme všem, kteří přišli, za účast a zejména panu Augustinu Uváčikovi za spoustu velmi zajímavých a poutavě podaných informací.

Fotky z vycházky si můžete prohlédnout zde

http://horal-zet.rajce.idnes.cz/Botanicko-vcelarska_vychazka_CHKO_Palava/

 

rostliny a včely I.

rostliny a včely II

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt