Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Akce >> Květy Pálavy od jara do podzimu

Květy Pálavy od jara do podzimu

Květy Pálavy od jara do podzimu

Po celou vegetační sezónu roku 2018, tedy zhruba od poloviny března do konce října, bude v budově Správy CHKO Pálava v Mikulově pro školy a veřejnost k dispozici výstavka rostlin Pálavy a blízkého okolí.

Zájemci si zde budou moci prohlédnout jak druhy běžné, tak i ty o něco vzácnější, ale nenajdou zde druhy zákonem chráněné ani velmi vzácné (kriticky a silně ohrožené). Na ty se budou moci podívat na webových stránkách Správy CHKO Pálava v rubrice Co nyní kvete? (http://palava.ochranaprirody.cz/co-nyni-kvete/), kam jsou v průběhu celé vegetační sezóny doplňovány aktuální informace o právě kvetoucích rostlinách i s jejich fotografiemi.

Budete-li mít nějaký dotaz k rostlinám, ať už se bude týkat těch vystavených nebo jakýchkoli jiných, neváhejte se zeptat autorky této výstavky – Heleny Prokešové, botaničky Správy CHKO Pálava. Najdete ji ve druhém patře budovy Správy CHKO  v místnosti č. 18. Pokud tam nebude (v sezóně bývá často v terénu), můžete jí poslat e-mail (helena.prokesova@nature.cz) nebo zavolat (731 679 942). Svým zájmem o rostliny ji velmi potěšíte.

 

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt