Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Akce >> První jarní vycházka z cyklu "Užitá botanika"

První jarní vycházka z cyklu "Užitá botanika"

První jarní vycházka z cyklu "Užitá botanika"

V letošním roce pro vás Správa CHKO Pálava připravila sérii botanických vycházek zaměřených především (ale nejen) na poznávání těch rostlinných druhů, které jsou prakticky využitelné.

První vycházka z tohoto cyklu, který jsme nazvaly Užitá botanika, se uskuteční v sobotu 1. dubna 2017. Tentokrát se zaměříme na jarní rostliny, jimiž si můžeme v tomto období významně zpestřit jídelníček.

Setkáme se v 9:00 v Klentnici na parkovišti u odbočky na Pernou. Půjdeme údolím Klentnického potoka, potom přes Stolovou horu a Turold do Mikulova. Předpokládaná délka trasy je asi 9 km. Cestou budeme sbírat rostliny na salát, který si připravíme na Správě CHKO Pálava na náměstí v Mikulově. Budete-li mít čas, můžete pak s námi posedět a pobesedovat o rostlinách, přírodě, zahrádkaření, ... Zpět do Klentnice je možné se dostat autobusem.

Zájemce prosíme o registraci na e-mail helena.prokesova@nature.cz nebo telefon 606 346 414. V případě velkého zájmu (nad 25 účastníků) bychom byly ochotny vycházku uspořádat také v neděli. Proto vás prosíme, abyste nám dali vědět, zda by se vám hodila i neděle, případně kterému ze dnů byste dali přednost. Děkujeme.

 Na setkání s vámi se těší Helena Prokešová, Lenka Rabušicová a Petra Štěpánková.

 

plakát akce

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt