Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Co nyní kvete na Pálavě

Co nyní kvete na Pálavě

Co nyní kvete na Pálavě

20.4.2015

Již čtvrtou sezónu je pro milovníky pálavské květeny k dispozici interentová stránka s údaji o aktuálním stavu sezónního vývoje nejznámnějších a nejvíce obdivovaných druhů rostlin vyskytujících se na Pálavě nebo v nejbližším okolí.

Tyto stránky pomáhají návštěvníkům správně načasovat návštěvu Pálavy tak, aby nepromeškali kvetení svých "oblíbených druhů". V těchto dnech například rozkvetl nejatraktivnější pálavský druh - kosatec nízký (Iris pumila). Před návštěvou Pálavy tedy doporučujeme sledovat stránku "Co nyní kvete", která je doplňována průběžně na základě dostupných informací terénních pracovníků a dle časových možností administrátora.

O tom, že je s nabízenou službou veřejnost spokojena svědčí například tato reakce jednoho z návštěvníků:

Dobrý den,
náhodou jsem narazil na Vaše stránky Správy CHKO Pálava - a hlavně na sekci "co nyní kvete". Je to úžasná služba, kterou tímto nabízíte návštěvníkům. Hned jsme toho využili a na Pálavu se zajeli o víkendu podívat - v době, kdy podle Vašich informací zde kvetou kosatce. To byla nádhera! a nejen kosatce. Narazili jsme na les plný dymnivek, krásně rozkvetlé dříny, stráň plná mochen, našli jsme i jeden poslední koniklec. Vše na dosah od zelené turistické cesty směrem na Děvín.
Chtěl bych Vám poděkovat, že podáváte informace o tom, co kvete a co na Pálavě můžeme vidět. Díky tomu jsme měli opravdu krásný nevšední zážitek, kdy se nám konečně podařilo trefit správný čas a správné místo pro potěchu nad kosatci :-) Celodenní výlet po Pálavě a okolí byl moc příjemný.
 
Ještě jednou Vám za tuto práci děkuji.

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt