Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Nová brožura o CHKO Pálava

Nová brožura o CHKO Pálava

Nová brožura o CHKO Pálava

21.1.2021

Vydáváme novou brožuru o krajině a přírodě chráněné krajinné oblasti Pálava. Šedesát stran o tom, co na Pálavě roste, žije a jak se o ni staráme.

Letos (19. března) uplyne přesně 45 let od vyhlášení chráněné krajinné oblasti Pálava. Kulaté výročí to není, přesto se sluší 45 let péče o zdejší krajinu a přírodu připomenout. Aktuální situace plánování (natož na pár měsíců dopředu) nepřeje, jeden dárek k výročí máme už teď.

Nová publikace

Poslední komplexní publikací o CHKO byla před více než deseti lety kapitola v encyklopedii Chráněná území ČR – Brněnsko. Proto jsme na sklonku minulého roku začali připravovat novou brožuru, která by zájemce o trochu hlubší poznání Pálavy seznámila se zdejší přírodou a naší péčí o ni.

Kromě úvodní obecné kapitoly a závěrečné o historii jsme obsah rozdělili do desíti kapitol po základních typech přírody: skály a stepi, lesy, lomy a pískovny… Každá popisuje vybrané zajímavé druhy (z nichž 128 má svou fotku), historické souvislosti a způsoby ochranářského managementu – tedy naší péče o tato území.

Elektronická verze v PDF je volně ke stažení na našem webu.

CHKOtitulka

vnitrek1  vnitrek2  vnitrek3

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt