Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Osmáci soutěžili v PR Turold

Osmáci soutěžili v PR Turold

Osmáci soutěžili v PR Turold

28.5.2018

Třetí ročník znalostní a dovednostní soutěže, tentokrát nazvané Jak známe Turold, upořádal DDM Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Pálava.

V krásném areálu Přírodní rezervace Turold proběhl ve čtvrtek 24. 5. 2018 další ročník znalostní a dovednostní soutěže Jak známe Turold. Tentokrát se zúčastnily pouze družstva žáků 8. tříd dvou mikulovských škol a škol z Drnholce a Dolních Dunajovic. Základním školám z Březí, Dolních Věstonic a mikulovskému Gymnáziu to letos nevyšlo se zúčastnit.

Se svými soutěžními listy se tedy vydala pětičlenná družstva na celkem osm stanovišť. Na šesti z nich se žáci věnovali ovocnářství, zoologii, botanice nebo geologii či krajině, na dvou zastávkách si vyzkoušeli svoji zručnost nebo výřečnost v dovednostních hrách. V nečekaně krásném počasí, přestože nás předpovědi neustále strašily, se všechna družstva se soutěží zdárně vypořádala a rozdíly v bodovém hodnocení vítěze a posledního družstva byly pouze 19 bodů! Dokonce musely být využity rozstřelové otázky u dvou družstev se stejným počtem bodů. Konečné pořadí tedy bylo stanoveno takto:

1. ZŠ Mikulov – Valtická (129 b),
2. ZŠ Mikulov – Hraničářů (114 b),
3. ZŠ D. Dunajovice (113 b)
4. ZŠ Drnholec (110 b.).

Úroveň soutěže jsme vyhodnotili jako velmi dobrou a znalosti žáků byly mnohdy až překvapivé. Velké poděkování pak patří učitelům jednotlivých škol, kteří své žáky na soutěž připravili.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde v galerii.

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt