Správa CHKO Pálava >> Správa informuje >> Aktuality >> Začínají práce na elektrickém vedení na Děvíně

Začínají práce na elektrickém vedení na Děvíně

Začínají práce na elektrickém vedení na Děvíně

16.10.2020

Společnost E.ON Distribuce zahájila práce na přeložení elektrického vedení k vysílači na Děvíně. Díky tomu zmizí nevzhledné sloupy nad Soutěskou, které se často stávají pastí pro ptáky.

Technicky náročná akce bude trvat několik měsíců, během nichž dělníci položí vedení do země podél červené turistické trasy od stávajících sloupů nad Soutěskou po odbočku k vysílači. Práce se neobejdou bez umístění několika obytných buněk těsně pod vrcholem Děvína. Ty budou sloužit jako zázemí pracovníků a sklad materiálu dopravovaného jak pozemní cestou, tak vrtulníkem. Turisté proto musí počítat se stavebním ruchem v srdci národní přírodní rezervace.

Práce byly plánovány tak, aby měly co nejmenší efekt na zdejší přírodu – jak načasováním, tak postupem prací a logistikou. Obnova vedení bude mít tři velké klady. Předně zmizí nevzhledné sloupy, rušící panorama děvínských skal. Sloupy byly také pastí pro ptáky – jen v nedávné minulosti jsme pod nimi našli několik sov a dravců, usmrcených elektrickým výbojem. A stávající, olejem izolovaný elektrický kabel, je již na hraně životnosti.

Více zde v tiskové zprávě.

devin2

Správa CHKO Pálava

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt